Kartanomatkojen mukana Koulumuseoomme

Kartanomatkat ryhmämatka ympäri vuoden

Kartanomatkat on ryhmämatka, bussimatka, kulttuurimatka, seniorimatka, harrastematka, puutarhamatka, elämysmatka, laatumatka, kevätretki, kesäretki, syysretki, talviretki, marttamatka, pikkujoulumatka, luontoretki, kokousmatka ja paljon muuta. Kartanomatkojen kautta saatte mukavia kotimaan bussi- ja laivamatkoja. Kerää oma ryhmä ja lähde mukavalle ryhmämatkalle!

Kartanomatkojen yrittäjä Marjut Jokinen on vuoden 2012 Mäntsälän Yrittäjänainen, Vuoden Salli 2012.

Napialan Wanha Koulu mukana ryhmämatkoilla

Koko päivän opastettu retki Janakkalan kulttuurimaisemiin. Matkalla siirrytään vuosikymmeniä taaksepäin.

Muistatko millaista oli istua kansakoulun oppitunnilla? Sen voit kokea vuonna 1898 valmistuneen kansakoulun pulpetissa. Vanhan ajan oppitunti oikean opettajan johdolla asianmukaisine kouluvälinein. Rooliopastus.

Ainekuvat inspiroivat tekstiin

Ainekuvat inspiroivat tekstiin

Entisajan koulu

Eila Lång eläytyy roolinsa museo-opettajana.

Kynsitarkastus

Mitähän opettaja olisi sanonut kynsilakoista.

Vastaa

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *